ZŠ Beseda s mladými včelaři aneb dnes vyučují Vojta Ouhel a Ondra Kašparů – 23.4. 2024

Dnešní den se nesl ve znamení včel. Kluci ze 4. ročníku Vojta Ouhel a Ondra Kašparů připravili pro všechny žáky školy velice zajímavou a poutavou besedu na téma „Včely“. Kromě teoretické části, která byla na vysoce odborné úrovni, ukázali kluci dětem i praktické pomůcky včelařů. Všichni jsme žasli, kolik toho kluci o včelách věděli. Dokázali odpovídat i na všetečné dotazy malých i velkých kamarádů.
Je radost vidět zájem dnešních dětí o rodinné tradice spojené s přírodou. Ondra s Vojtou určitě dělají radost tatínkům a prapředkům včelařům. Určitě budou v této tradici jednou pokračovat a předávat zkušenosti svým dětem…
Děkujeme, kluci, za krásné povídání o včelách!

A jak besedu zhodnotili druháci?
„Nejvíc mě zaujalo, že kluci dokázali povídat asi hodinu“. (Ellen B.)
„Dozvěděla jsem se, že sršáni a vosy kradou včelám med. Líbilo se mi, jak zajímavě Vojta s Ondrou mluvili o včelách.“(Vendulka L.)
„Zaujalo mě, že když včelí královna smrtelně onemocní, tak ji ušlapou a vytvoří si novou.“ (Romanka D.)
„Líbilo se mi, jak Vojta s Ondrou zajímavě povídali.“ (Lucka T.)
„Zaujalo mě, že se za den narodí 10.000 včel.“

( (Ellen B., David M., Táda D., Péťa K., Marek L., Adéla B.)

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.