ZŠ Výlet do Nové Včelnice – 4. a 5. ročník – 14.6. 2024

Dne 14.6. jela 4. a 5. třída na výlet do Nové Včelnice. Navštívili jsme židovský hřbitov, který byl založený v roce 1800. Většina dětí byla na takovém hřbitově poprvé. Zaujaly je kamenné náhrobky s nápisy v hebrejštině a především to, že se na hroby nepokládají květiny, ale kamínky.
Poté jsme se vydali do Galerie Karla Fleischmanna. Prohlédli jsme si stálou expozici děl česko-židovských výtvarníků působících převážně v 1. polovině 20. století. Majitel galerie, pan Michal Šteindler, podal dětem zajímavý výklad a trpělivě odpovídal na jejich všetečné otázky. Musím podotknout, že děti byly moc hodné a obrazy je velmi zajímaly. Návštěva galerie je možná po telefonické domluvě a vřele ji doporučuji.
Co by to bylo za výlet, kdybychom si nekoupili něco dobrého? Děti si daly zmrzlinu a poté se vyřádily na dětském hřišti.
Po návratu do školy namalovaly, co je na výletě zaujalo.
Mgr. Hana Filipová

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.