ZŠ Návštěva Městské knihovny Jindřichův Hradec a Hasičského záchranného sboru – 22.9. 2016

Co uděláte s celou školou, když je nahlášena odstávka elektřiny na celý den? My jsme vyrazili do jindřichohradecké knihovny a k profesionálním hasičům. V knihovně měla každá třída svůj program. Prvňáčci s druháky se s paní knihovnicí seznámili se zvířaty v pohádkách. Třeťáci si povídali o ilustrátorech knih a čtvrtá a pátá třída se dozvěděla spoustu informací o moderních pohádkách.

U hasičů jsme pak důkladně prohlédli veškeré zásahové vybavení, porovnali jej s tím naším jarošovským (dobrovolní hasiči) a s ochotným panem hasičem si popovídali o nebezpečné práci s ohněm a dalšími živly.

Den nám rychle utekl a moc se nám líbil. Některé žáky knihovna oslovila natolik, že si pořídili průkazky do knihovny a cestou už se těšili, které knížky si příště vypůjčí. Rádi se sem někdy vrátíme.

 

7

 

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.