ZŠ Tučňáci v Rudolfinu – Praha – 15.2. 2017

Společně s žáky z málotřídní školy Popelín jsme vyrazili autobusem na výlet do Prahy, naším hlavním cílem byla návštěva Rudolfina. V těchto krásných prostorách jsme si poslechli pořad nazvaný Tučňáci naživo, který moderoval herec Pavel Liška. „Tučňáci“ byli v tomto případě hudebníci oblečení do slavnostního černo-bílého oblečení. Celý pořad se nesl v duchu myšlenky „každý jsme jiný, ale hudbu vnímáme všichni, bez ohledu na jazyk, národnost, barvu pleti nebo tělesné postižení“.

Po skončení programu v Rudolfinu jsme se vydali pražskými ulicemi pěšky do Muzea pražských pověstí a strašidel. Vyslechli jsme povídání o různých pražských postavičkách, místy napínavé, místy i trochu strašidelné. Pak už nás čekalo jenom zastavení v McDonaldu, dětmi netrpělivě očekávané, a návrat domů. Budeme se těšit na další návštěvu našeho hlavního města…