MŠ – Rozloučení s předškoláky – Nocování v MŠ – 23. – 24.6. 2017

Nocování v MŠ navazovalo na pasování předškoláků na školáky, děti se ještě stihly rozloučit s rodiči, převléct ze svátečního oblečení a mohlo se začít. Nejprve si děti trochu pohrály a pak už začaly přípravy na táborák a zjišťování informací o tajemném předvečeru svatojánské noci. Poté jsme při různých hrách čekali, až se pomalu setmí, abychom mohli vyrazit na lampionový průvod. Když jsme vycházeli, měli jsme možnost pozorovat létající netopýry. Během průvodu se děti snažili ve tmě zahlédnout svatojánské mušky. Nejprve se zdálo, že možná ani nepřiletí, ale přiletěly, a tak se děti mohly radovat z jejich poletování a svitu.
A při zpáteční cestě, kde se vzala, tu se vzala svatojánská víla. Dětem se zcela nezjevila, protože byl pouze předvečer svatojánské noci, ale mluvila s nimi. Pak už se čas nachýlil k návratu do MŠ, děti si ještě s hlavou plnou zážitků poslechly pohádku a pak už s klidem usínaly.
Ráno po snídani byl ještě čas krátce si pohrát a poté už malý školáci odcházeli domů s rodiči.