ZŠ Zápis do 1. třídy

30. leden 2014 byl významnou událostí nejen pro žáky školou povinné – rozdávalo se pololetní vysvědčení, ale plny očekávání se v odpoledních hodinách dostavily do školy v doprovodu rodičů předškolní děti. Čekal je totiž zápis do první třídy. Celý průběh zápisu kromě paní učitelek bedlivě sledovali a mladší kamarády doprovázeli po jednotlivých stanovištích žáci čtvrtého a pátého ročníku v kostýmech pohádkových postav. Na šestnáct předškoláků čekaly ve třídách různorodé úkoly –  skákání panáka, hod kostkou, počítání do pěti, obkreslování, stříhání, malování, vyprávění známých pohádek, vyhledávání dvojic obrázků, oblékání panenky…. S radostí musím napsat, že všichni při zdolávání výše popsaných úkolů napnuli své síly na maximum. Po zásluze si tak ze školy odnesli kromě drobných dárečků, které pro ně připravili školáci s paní učitelkami, také pamětní list a pomyslnou první velkou jedničku.

Takže předškoláci, v září ve „velké“ škole na viděnou!