ZŠ Postcrossing – Pohlednice z jarošovské školy letí do celého světa

V září roku 2017 jsem naši školu přihlásila do celosvětové hry Postcrossing, to je posílání pohlednic do celého světa. Systém je jednoduchý. Jeden pohled pošleš ty, jeden ti přijde. Zpočátku jsme s dětmi doufali, že pár pohledů pošleme a nějaký snad i dorazí. Chválím páťáky, kteří v hodinách informatiky překládají, registrují nově příchozí pohledy nebo hledají na mapě, odkud pohled doputoval. K březnu 2018 máme na nástěnce v přízemí školy 22 pohlednic z celého světa. Namátkou z Indie, USA, Ruska, Japonska, Španělska, Korei, Taiwanu, Německa, Holandska a dalších zemí. Z každého nově příchozího pohledu máme velikou radost. Vždycky hádáme, odkud pohled přiletěl, připlul nebo přijel. Pohledy jsou psány ve světových jazycích, my píšeme v angličtině. Děti i paní učitelky si procvičí znalost angličtiny (němčiny, ruštiny).

Jsme srdečně zváni do Osaky v Japonsku, i na Floridě nás rádi přivítají J

Happy postcrossing,  pupils from the school in Jarošov and their teacher Katka Vlková