ZŠ Rychlí, bystří, obratní…..a týmoví – Staré Město pod Landštejnem – 25.5. 2018

Soutěže Rychlí, bystří, obratní …a týmoví ve Starém Městě pod Landštejnem se zúčastnily za naši školu 3 dvoučlenné týmy. Zvolily si neotřelé názvy: Jarošovské Vikačky (Viktorka Vaculíková a Kačka Kűmmelová), Hlídací psi (Mirek Prokeš a Laura Šmolová) a Splašení buvoli (J. Šindelář a Jaroušek Novotný). Soutěž probíhala v krásném prostředí Biatlonového areálu ve Starém Městě pod Landštejnem a pořádala ji tamní malotřídní škola. Bohužel nám nepřálo počasí, celé dopoledne téměř vytrvale pršelo. Přesto závod proběhl tak, jak bylo naplánováno. Děti běžely trasu kolem areálu a přitom plnily stanovené úkoly, jako např. určování světových stran podle buzoly, luštění slov zašifrovaných morseovkou, prokázat musely i manuální zručnost při navlékání korálků jednou rukou. Na konci soutěže byli téměř všichni mokří, ale to na spokojenosti z dobrých výkonů nikterak neubralo. Jedno z našich družstev skončilo na pěkném pátém místě. Už se těšíme na další ročník a děkujeme naší spřátelené škole v Popelíně, že jsme se s nimi mohli autobusem svézt na místo soutěže!

Eva Vlková