MŠ – Čertí škola – 5. 12. 2018

V naší školce je vážně veselo. Obzvlášť když se z dětí stanou čerti. Hned od rána se to tady čertíky a čerticemi jen hemžilo. Čerťata k úspěšnému zvládnutí čertí školy byla klasifikována hned z několika čertovských oborů. Obzvlášť vylézt na komín a jet po střeše dolů byla disciplína, která natolik zaujala i naše paní kuchařky ve vánočních zástěrkách, že si ji musely také vyzkoušet. Pak následovalo čertovské blekotání, škleb, nošení Káči na zádech a nechyběl ani čertovský taneček, lezení tunelem do pekla, čertovské občerstvení a na oběd četovské kuře s andělskou rýží. Ale to nejdůležitější v čertí školce byla návštěva svatého Mikuláše s andělem a velkými čerty. Ty nejhorší jsme vůbec za námi nepustili! Jenom ty hodné. Mikulášovi jsme slíbili, že budeme celý rok hodní. Snad to vyjde… Za básničky a písničku anděl čertíky odměnil balíčkem a čert slavnostně předal malým absolventů zasloužené vysvědčení.