ZŠ – Mlýnek v Mladém – soutěž málotřídních škol v českém jazyce

První aprílové odpoledne letošního roku patřilo soutěži. Tři vybraní jarošovští  „milovníci“ českého jazyka odjeli do Českých Budějovic změřit své síly s konkurencí. Více jak pět desítek žáků malých škol rozdělených do třech kategorií (3., 4. a 5. ročník) změřilo své síly v jazykových znalostech a dovednostech. A tak se např. doplňovala přísloví, luštily křížovky, vymýšlely příběhy na téma „Apríl“,  vyhledávaly bezchybně napsané věty….Našimi želízky v ohni byli Natálka Tůmová, Honzík Hulík (oba 4. ročník) a Kubík Hembera (5. ročník). A nezklamali! Kubík Hembera se ve III.  kategorii (5. ročník) umístil na krásném druhém místě, Natálka Tůmová se stala úspěšnou řešitelkou ve II. kategorii (4. ročník) a v těsném závěsu za ní se umístil i Honzík Hulík. Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

A věřte, není to apríl….