MŠ – Lesní den Motýlci – 11. 6. 2019

Na tento lesní den jsme měli naplánovanou návštěvu včelína u včelařky. Ale paní včelařka musela naléhavě odjet k lékaři a tak jsme volili náhradní variantu. Vzhledem k úmornému vedru jsme se vydali za osvěžením na „pískárnu“. Ale cestou kolem sportovního hřiště jsme potkali pana Krátkého. A nápad byl na světě! Co takhle sprška na hřišti? Hned se šlo na věc! Sundali jsme svršky, a rozběhli se přímo proti trysce. Užili jsme si spoustu legrace, skvěle se osvěžili. Po svačince jsme si spršku zopákli. Po uschnutí jsme šli ve stínu údolím řeky a sledovali její líný tok. Pak jsme se usadili na břehu, dělali tiché pozorovatele a sledovali život v řece. Zjistili jsme, že kachničky se živí nejenom rohlíky, ale hlavně rostlinami a drobnými měkkýši, pro které se ponořují ke dnu řeky. Sledovali jsme vážky, jak kladou svá vajíčka, kroužící komáry nad vodou, které loví poletující ptáci. Bylo příjemné se na chvíli ztišit a jen tak vše sledovat.

Sorry, no comments or trackbacks are allowed on this post.