MŠ Projektový týden – Motýlí louka 9.6. – 13.6. 2014

V tomto týdnu poodhalily děti ze třídy Broučků barevný svět motýlů. V komunitním kruhu se začalo s poznáváním jednotlivých druhů motýlů:

• Poznáváme vývojová stádia motýla ( Žluťásek, Bělásek, Modrásek, Ohniváček, Babočka paví oko…)
  •  Dramatizace: Pohybové ztvárnění vývoje motýla s pomocí barevných šátků a padáku
  •  Smyslově-pohybová hra: Barevní motýli

Tvoření:
-„Barevný motýl“ – čarujeme s barvami, pomocí temperových barev a tiskání s molitanovou houbičkou vznikali překrásní motýlci
– Modelování housenky
Úplně největší úspěch měl 3 cm široký proužek papíru, který děti během chvilky přeměnily na stočený motýlí sosáček.
I naše školková zahrada se změnila na motýlí louku, kde bylo možné pozorovat živé motýly a nebo si zahrát pohybové hry s motýlí tématikou. Nesmíme zapomenout na sosání sladkého nektaru, to šlo všem přímo skvěle.