ZŠ projekt Třídím, třídíš, třídíme – 5. září 2014

Tento projekt byl zaměřen na problematiku vzniku odpadů a důležitost jeho třídění a následné recyklace. Rovněž šlo o ujasnění a zlepšení třídění odpadu v naší škole.

Motto:

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne.

Dopolední projekt, jehož se účastnili žáci 1. – 5. ročníku, pracovali v heterogenních skupinách, založených na vzájemné spolupráci a pomoci starších dětí mladším. Úvodní společná část probíhala u interaktivní tabule, kde jsme sledovali krátká videa s tématy správného třídění odpadu, druhů nádob na tříděný odpad a jeho dalšími cestami k recyklaci.

Následovalo plnění různých úkolů na stanovištích:

–          Seznámení s nádobami na tříděný odpad ve škole a výtvarné zpracování košů na papír a směsný odpad

–          Odpadové puzzle a práce v PS učebně na webových stránkách www.tonda-obal.cz/třídění a recyklace , www.ekodomov.cz/Ekovýchova/inspirace pro výuku

–          nácvik třídění odpadu pomocí papírových kartiček do správných kontejnerů

–          hraní pexes s tématem odpadu a jeho třídění

Zpestřením dopoledne bylo opékání buřtů na školní zahradě. Starší žáci pokračovali v práci doma zamyšlením nad ekologickou stopou své rodiny (vyplňovali krátký dotazník).