MŠ 1. lesní den – sbírání plodů podzimu – 2.9. 2014

Naše obavy z deštivého počasí nebyly zcela namístě, protože cca 5 minut před začátkem našeho prvního lesního dne přestalo pršet a začalo až po našem návratu z lesa. A tak děti mohly pěkně pohodlně (bez pláštěnek) naplnit sběračský plán.
Protože podzimní příroda je bohatá na různé plody a semena, nebylo vůbec těžké nasbírat do košíčku: jeřabiny, bezinky, žaludy, šípky, šípečky z hlohu, a nesmíme zapomenou na velké množství jedlých hub. Po cestě, která směřovala do bývalého lomu a okolního lesa a luk, malé lešáčky čekalo několik hádanek a her, při kterých na sebe vzali různé podoby stromu dle ročních období.
Jeden z nejdůležitějších bodů dne je svačina, dostatek pohybu a pobyt na čerstvém vzduchu dělá své, a tak se děti neustále vyptávají, kdy bude svačinka. Tak jako v tento den i u ostatních projektových dní nám v mokrém a deštivém počasí bude poskytovat zázemí klubovna (bývalého svazarmu) v lomu.