MŠ 8. lesní den – podzimní proměny – 30.10. 2014

Prostředí osmého lesního dne si děti vybíraly samy, inspirací jim byly předchozí lesní dny. Návštěva ekofarmy u Bílků a putování s panem myslivcem si přály děti také zopakovat, ale to bohužel jen tak nelze. A tak si děti zvolily lesík u trati směrem na Bednárec, kde během pátého lesního dne stavěly domečky pro zvířátka či lesní skřítky. Během osmého lesního dne pozorovaly děti také nové věci, jako dřevokazné houby na kládách, objevovaly pod listy ořešáku vlašské ořechy a vnímaly pokročilejší podzimní proměnu jim již známého lesa. Děti si zkusily vrátit se do starých časů, kdy se opékaly brambory a jablka, byla to pro ně obrovská pochoutka. V průběhu opékání byla na řadě kontrola již dříve postavených domečků a následná úprava či přestavba. Náš poslední lesní den tohoto podzimního bloku byl ukončen hledáním pokladu, na kterém si děti nakonec i pochutnaly.