ZŠ Svačinu dnes nenosit! – 1. ročník – 13.2. 2015

S prvňáky jsme si z pověry o pátku 13. nic nedělali a připravili si zdravou svačinu.
Od začátku února jsme si v prvouce povídali o zdraví a zdravém stravování, tak proč to nezkusit ve škole. Instrukce zněla jasně: „Svačinu nenosit.“
Upekli jsme si celozrnný chléb v domácí pekárně, umíchali tvarohovou pomazánku a namazané krajíce posypali pořádnou vrstvou řeřichy, kterou jsme si týden předtím zaseli.
Ten pohled bych vám přála vidět. Svačina zmizela „než bych řekl švec“. Děti se olizovaly a tvaroh měly až za ušima.
Jen ten chleba z domácí pekárny moc nedopadl. Zachránila nás paní Kučerová, maminka prvňáčka Aleše, která peče často a dobře. Tímto jí děkujeme a těšíme se na recept. Možná pak bude čerstvý domácí chléb vonět nejen po škole, ale i po celém Jarošově, Bednárci a možná i dál  .
P.S. Recept je od 18.2. 2015 k dispozici v ředitelně školy .