MŠ – Lesní den – Jarní cesta k Velkému rybníku – 7. 4. 2015

Naše kroky prvního jarního lesního dnu směřovaly k Velkému rybníku, protože byl vypuštěný a nyní se pomalu napouští, skýtá se zde možnost pozorovat ptactvo, které sem míří za potravou. Během cesty děti objevovaly různé druhy pupenů keřů či stromů. Představovaly si, co všechno je v těchto pupenech ukryto a pěkně poskládáno. V trávě pod stromy našly kvetoucí jaterník podléšku, plicník lékařský a ve vlhčí části lesa sasanku hajní nebo orsej bahenní. Na louce pod Bejdovým kopcem objevily děti zrytou trávu od divokých prasat a jim už známe kančí stopy v bahně. V lese pod stromem jsme ještě našli plástev od lesních včel. Ale pozor to není vše! Když jsme vyšli z lesa a stanuli u Velkého rybníku, nechtěně jsme vyplašili ČERNÉHO ČÁPA. To byla podívaná! Ještě dlouho jsme pozorovali, jak krouží nad rybníkem a protějším lesem. Bohužel na fotce máme jen černou šmouhu, tak snad příště se nám ho podaří řádně zdokumentovat. Dalším dobrodružstvím, které se nám nabízelo, bylo lovení prázdných škeblí rybničních.