MŠ – Projekt: „Jak se hladí ježek“ – 14.4. 2015

V úterý 14. dubna 2015  nám do mateřské školy přijela paní Ing. Zuzana Štětková z Českého nadačního fondu pro vydru, s výukovým programem „Jak se hladí ježek“.

Český nadační fond pro vydru je nezisková organizace založená v roce 1993 zabývající se ochranou přírody a životního prostředí, jejichž cílem je zvýšit toleranci, respekt a zodpovědnost společnosti vůči přírodě a životnímu prostředí.

V tom jim velmi pomáhají zvířata z jejich záchranné stanice. Některá z nich jsou natolik ochočená, že dovolí žákům bezprostřední kontakt. Osobní setkání s živým zvířetem je pro děti nezastupitelným zážitkem.

Paní Ing. Zuzana Štětková hravou formou pohovořila o životu ježka, o jeho stravě….Zazpívaly si za doprovodu nástroje pravdivou písničku o ježkovi, kterou spojily s cvičením. Děti si vybarvily a vytrhaly perforovaný obrázek ježka. Ježky pak nalepily do velkého obrazu.

Ježek Bodlina měl dobrou náladu a tak nám ukázal jemné bříško a veliké nohy. Děti měly možnost si ochočeného ježka pohladit.