ZŠ Den Země – 25.4. 2015

Den Země aneb Posviťme si na Zemi proběhl v sobotu 25. dubna na školní zahradě. Přijít mohl kdokoli, komu je blízká příroda a vše, co s ní souvisí. Pro všechny účastníky byly připraveny různorodé úkoly. Děti společně s rodiči a paní učitelkami osázely a osely nově založený kruhový záhon, z proutí vyplétaly stěny dřevěné chýše, vyzkoušely si, jak se chodí po smyslovém chodníčku, vyrobily si větrník nebo stloukly dřevěnou hračku. Všichni si také připomněli, jak správně třídit odpady. Na bylinkové spirále se učily rozpoznávat bylinky a poznávat je po čichu. Zkrátka, zábavy i práce bylo dost a dost.

Na závěr byla vyhodnocena výtvarná a literární soutěž, návštěvníci sami vybrali ty nejlepší práce, které byly odměněny pěknými cenami. Akce se vydařila, počasí nám přálo, a tak buřtíky na ohni s bylinkovým čajem z kotlíku byly tou správnou tečkou nakonec. Naše krásná školní „přírodní“ zahrada je opět o něco bohatší… Děkujeme všem za pomoc a Obecnímu úřadu Strmilov za darované štěpky na zamulčování záhonu bobulovin!

Eva Vlková, ZŚ a MŠ Jarošov nad Nežárkou