MŠ – Svatomartinský průvod – 11. 11. 2015

Ve středu 11. listopadu 2015 jsme se v podvečer sešli v MŠ, abychom si připomněli svátek Sv. Martina. Po zpěvu písničky si děti vyrobily společně s rodiči svatomartinskou lucerničku. Poté již nic nebránilo tomu, abychom se vydali na svatomartinský průvod. Rozsvícené lucerničky svítily stejně vesele jako oči dětí, které se na náš „svatomartinský průvod“ moc těšily a krásně si ho užily. Po návratu na zahradu se děti střetly s choulícím se „žebrákem“, který jim povyprávěl o tom, jak to vlastně se Sv. Martinem bylo. A nakonec byly děti žebrákem vyzváni, aby hledaly ztracenou svatomartinskou zlatou podkovu. Na šťastného nálezce čekaly dva koše svatomartinských rohlíčků, o které se, po vzoru Sv. Martina, štědře rozdělil s ostatními.